Haber

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nın Gölcük’te 104. yıl dönümü; düzenlenen tören ve programlarda coşkuyla kutlandı.

19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla Gölcük’te düzenlenen tören, Anıtpark’ta bulunan Atatürk Anıtı’na çelenk bırakılmasıyla başladı. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün gençlere armağan ettiği günün 104. yıl dönümü münasebetiyle düzenlenen törende; Gölcük Kaymakam Yardımcısı, Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Cumhuriyet Başsavcısı Tayfun Akbaş, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hasan Ceyhan, gaziler, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler, siyasi partilerin ilçe başkanları ve vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından günün anlam ve öneminin anlatıldığı konuşmalarla devam etti.

DEĞERLENDİRİCİ ÖĞRENCİLER ÖDÜL ALDI

17 Ağustos Kapalı Spor Salonu’nda düzenlenen programa tören adına Gölcük Kaymakam Yardımcısı, Kocaeli Vali Yardımcısı Ali Ada, Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, Gölcük Çakabey Anadolu Lisesi, Gölcük Gençlik Merkezi öğrencileri ve İlçe Gençlik ve Spor Müdürlüğü sporcuları katıldı. Keyifli gösterilerin yapıldığı Spor Salonu.

ÖĞRENCİ GÖSTERİLERİ TANINDI

Programda öğrencilerin hazırladığı 19 Mayıs oratoryosu, Gölcük Belediyesi Halk Oyunları ve sporcuların gösterileri izleyenlerden büyük alkış aldı. Program sonunda ilçede lise ve ortaokul öğrencilerinin ortaokullarında düzenlenen 19 Mayıs’ta düzenlenen fotoğraf, kompozisyon ve şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi. Kocaeli Vali Yardımcısı, Gölcük Vali Yardımcısı Ali Ada ve Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer öğrencilere ödüllerini takdim ederek tebrik ettiler.

“TAM BAĞIMSIZ DEVLET KURMA KARARININ İLK ADIMI”

19 Mayıs’ın Türk milleti için önemine değinen Gölcük Belediye Başkanı Ali Yıldırım Sezer, “Aziz Türk Milletinin, Gazi Mustafa Kemal Paşa önderliğinde, milli egemenliğe dayalı tam bağımsız bir devlet kurma kararı, ‘Ya istiklal ya ölüm’ diyerek emperyalist işgal güçlerine isyan etti. İlk adımın atıldığı mübarek gün olması vesilesiyle kutlanan 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımızı kutluyorum. Birinci; Milli Mücadele’de aziz vatanımız için canlarını feda eden başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere şehitlerimizi ve şehit düşen kahraman gazilerimizi rahmet, minnet ve minnetle anıyorum.”

 

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu