Haber

Adıyaman’da SGK binası bahçesindeki çadırda EYT uygulamaları

KAHRAMANMARAŞ merkezli depremden etkilenen Adıyaman’da, Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren Emeklilik Yaşı (EYT) ile ilgili işlemler, belediyenin bahçesine kurulan çadırda yapılıyor. SGK binası.

Kahramanmaraş’ın Elbistan ve Pazarcık ilçelerinde meydana gelen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerden etkilenen Adıyaman’da, emekliye ayrılan yaşlıların (EYT) başvuruları için SGK binasının bahçesine çadır kuruldu. Resmi Gazete’de yayımlandı. Çadırlarda ve mobil araçlarda görev yapan personel vatandaşlardan başvuru almaya başladı.

Vatandaşların yoğunluk yaşamaması ve hizmetlerin aksamaması için e-Devlet üzerinden başvuru yapma teklifinde bulunan İl SGK Müdürü Fuat Tekin, “Resmi Gazete’de yayımlanmasının ardından vatandaşlarımız doğal olarak başvurmaya başladı. “Vatandaşlarımızı portatif araçlarımız hakkında bilgilendirmek için şehrimizde gezdirmeye devam ediyoruz. Kurumumuzun ağır hasar görmesi nedeniyle kurumumuzun bahçesinde bulunan çadırlarda hizmet vermekteyiz. Özellikle vatandaşlarımızın emeklilik taleplerini e-devlet üzerinden yapmaları oldukça kolay olacaktır. İşini e-Devlet üzerinden yapamayan vatandaşlarımıza yardımcı olmaya çalışıyoruz.”

– Adıyamansehitkamil-ajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu