Haber

Asker olmak isteyen Down sendromlu depremzede özel güvenlik üniformasıyla mutlu oldu

Kahramanmaraş’tan ailesiyle Yozgat’a gelen ve asker olma hayali kuran depremzede, Bozok Kredi ve Yurtlar Kurumu (KYK) Erkek Öğrenci Yurdu’nda özel güvenlik görevlileri ile çalışıyor.

6 Şubat’ta meydana gelen depremlerde ailesiyle birlikte Yozgat’ın Onikisubat ilçesindeki konutlarının hasar görmesi üzerine Yozgat’a gelen 20 yaşındaki Down sendromlu Ahmet Şamil Şanlıdal, KYK Bozok Erkek Öğrenci Yurduna yerleştirildi.

Yurtta annesi, babası ve kardeşleriyle birlikte kalan Şanlıdal’ın asker olmak istediğini öğrenen yurt yönetimi ve güvenlik görevlileri, gence özel güvenlik kıyafeti giydirdi.

Şanlıdal, yurttaki güvenlik görevlilerine yardım ederek isteyerek çalışır.

Baba Mehmet Şanlıdal, gazetecilere, oğlunun asker üniforması giymesini arzu ettiklerini belirterek, “Burada güvenlik görevlisi oldu. Severek çalışıyor, yumuşak huylu biri. Allah bize böyle evlatlar vermiş. mükafatını ahirette görür inşallah.” söz konusu.

Anne Mediha Coşkun Şanlıdal da yurt yönetiminin ve çalışanlarının kendileriyle ilgilenip destek olduklarını ifade ederek, “Şamil çok mutluydu. Görevini yerine getiriyor.

Güvenlik görevlisi Hakkı Özer, “Güvenlik amirimiz oldu. Biz onunla ilgileniyoruz, o da bize yardım ediyor. Güvenlik görevlisi olduğu için çok mutlu. İnşallah ileride asker olur.” terimleri kullandı.

akyaziajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu