Haber

Aydın İl Satranç Şampiyonları Belli Oldu

Aydın Gençlik ve Sporİl Müdürlüğü koordinasyonunda düzenlenen satranç maçlarında Aydın’ın şampiyon isimleri belli oldu.

Okul Sporları Etkinlikleri kapsamında Küçük, Yıldız, Küçük Kızlar-Erkekler Satranç İl Birinciliği müsabakaları Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü koordinasyonunda Efeler Atatürk Spor Salonu’nda gerçekleştirildi. Turnuvalar sadece sporcular için değil izlemeye gelen tüm satranç severler için de heyecanlı geçti. Stratejik atakların ve beyin fırtınasının eksik olmadığı turnuvalarda, Aydın ili birincileri rakiplerini eleyerek belirlendi. 61 takımdan 300’e yakın sporcunun katıldığı turnuvalarda birinci sıraya kralı deviren isimlerin isimleri yazdırıldı.

Özel Başak Koleji Ortaokulu Ortaokul Genel kategorisi birincisi, Fatih Ortaokulu Küçük Kızlar kategorisi birincisi, Özel Başak Koleji Ortaokulu Yıldız Genel kategorisi birincisi, Fatih Ortaokulu Yıldız Kızlar kategorisi birincisi oldu. Genç Genel kategorisinde Nazilli Fen Lisesi, Genç Kızlar kategorisinde ise Nazilli Fen Lisesi birinci oldu. .

Satranç birincileri, Nisan ayında Manisa’da yapılacak müsabakalarda Aydın’ı temsil etmeye hak kazandı.

Müsabakaların ardından düzenlenen ödül töreni ile Aydın Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Okul Sporları Şube Müdürü, Özel Spor Salonları Birimi Şube Müdürü, Spor Faaliyetleri Şube Müdürü ve Sportif Değerleme ve Takip Birimi Şube Müdürü tarafından başarılı gruplara madalya ve başarı belgeleri takdim edildi. . – AYDIN

haberkiziloren.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu