Haber

Başkan Yılmaz Yıldırımlı, Teknofest gençleriyle bir araya geldi

BURSA (İGFA) – Yıldırım Belediyesi gençlere ve öğrencilere verdiği destekle fark yaratıyor. Bursa Teknik Üniversitesi (BTÜ) ile çeşitli alanlarda iş birliği yapan Yıldırım Belediyesi, üniversite çatısı altında yürütülen milli teknoloji çalışmalarına güçlü bir destek veriyor. Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, yarışmaya katılacak BTÜ Haciwatt ve BTÜ Sancar gruplarıyla toplantıya gelerek çalışmalarını dinledi.

Gençlere başarılar dileyen Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, Türkiye’nin son yıllarda milli teknoloji alanında büyük atılımlar yaptığını belirterek, “Bursa Teknik Üniversitemiz de yaptığı çalışmalarla ülkemizin milli teknoloji atağına çok değerli katkılar sağlıyor. Bugün Rektörümüz ve danışman hocalarımızla birlikte Gebze yarışları için yola çıktık “Gençlerimizin yerli yazılım ve ekipmanlar kullanarak kendi imkanlarıyla ürettikleri teknolojik aletleri görmekten gurur duyduk. Böyle gençlerimiz olduğu sürece ülkemizin geleceği emin ellerdedir. Üreten, çalışan ve alın teri döken gençlerimizin yanında olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu.

YEREL YÖNETİM AKADEMİ İŞBİRLİĞİ

Yıldırım’da yerel yönetim ve akademi işbirliğinin çok verimli sonuçlar ürettiğini belirterek Lider Yılmaz’a teşekkür eden BTÜ Rektörü. Naci Çağlar, Türkiye’nin milli teknoloji atak hedeflerinin gerçekleştirilmesinde gençlerin yer aldığı TEKNOFEST yarışlarında tüm üniversitelerin çalışmalarını pahalı bulduğunu söyledi.

askalehaber.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu