Haber

İBB Başkanı İmamoğlu, İSKİ’nin Serindere’deki çalışmalarını inceledi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, İSKİ tarafından rehabilite edilerek yaşam vadisine dönüştürülen Serindere’de incelemelerde bulundu.

İSKİ Genel Müdürü Şafak Başa ve Genel Müdür Yardımcısı Mahmut Kahraman’dan bölgedeki dere ıslahı ve altyapı çalışmaları hakkında bilgi alan İmamoğlu, basına yaptığı açıklamada, kentin bir kenara itilen sorunlarına çözüm ürettiklerini söyledi.

Özellikle dere yataklarının metruk olduğu için zamanla işgal edildiğini belirten İmamoğlu, “Korunması gereken bu alanlar maalesef yıllar sonra yerleşime açıldı. Dereler ve su yatakları korunmazsa, su tutması engelleniyor. barajlara ulaşıp ulaşılıyor.Çevre kirliliği başlıyor.Bugün belki de kuraklığın yoğun olduğu ülkemizde iklim değişikliği açısından gereğini şehrimizde yapmıyoruz.” dedi.

Yaklaşık 4 yıldır bölgede yoğun bir şekilde çalıştıklarını anlatan İmamoğlu, Rahmi Demir Kent Ormanı’nın İstanbul’un en nitelikli, doğal, insanlarının gelip keyfini çıkarabileceğini söyledi. sporyürüyüş yaptıkları, oksijen topladıkları bir alana dönüştüğünü kaydetti.

haber-lacin.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu