Haber

İSTANBUL HAVALİMANI’NDA CEP TELEFONU OPERASYONU SIZDIRILDI

İSTANBUL Havalimanı’nda gümrük muhafaza ekiplerince yürütülen operasyonda piyasa değeri 4 milyon 360 bin lira olan 77 cep telefonu ve 17 oyun konsolu ele geçirildi. Şüphelilerin kontrollere yakalanmamak için cep telefonlarını hem uçakta hem de terminalde diğer yolculara dağıttığı da belirtildi.

Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü ile Azerbaycan Gümrük İdaresi arasında istihbarat paylaşımı yapılması üzerine İstanbul Havalimanı’na operasyon düzenlendi. Operasyonda 4 milyon 360 bin lira değerinde kaçak cep telefonu ve oyun konsolu ele geçirildi. Azerbaycan Gümrük İdaresi’nden Gümrük Muhafaza Genel Müdürlüğü’ne aktarılan bilgi neticesinde İstanbul Havalimanı’ndaki ekiplerin harekete geçtiği belirtildi.

YAKALANMAMAK İÇİN YOLCULARA CEP TELEFONU DAĞITTILAR

Ticaret Bakanlığı’ndan yapılan açıklamada Teams, zanlıların uçakta bulundukları sırada çok sayıda cep telefonunu denetimlerden kaçmak için diğer yolculara dağıttığını belirledi. Gerekli tüm önlemleri alan gruplar, yolcular uçaktan inmeye başlarken tüm şüphelilerin peşine düştü. Zanlıların ellerinde bulunan telefonları tek tek çevredeki diğer yolculara dağıttığı görüldü. Gümrük kontrol noktasında olayın tüm faillerini kontrol eden ekipler, zanlıların eşyalarında detaylı arama yaptı. Yapılan aramalar sonucunda tanınmış markaların son modelleriyle ilgili olduğu belirlenen 77 cep telefonu, 18 oyun konsolu ve 6 sanal gerçeklik gözlüğü ele geçirildi. Ekiplerin başarıyla yürüttüğü operasyon sonucunda kaçak eşyanın piyasa değerinin 4 milyon 360 bin lira olduğu belirlendi. Olayla ilgili savcılık nezdinde soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Öte yandan gümrük ekiplerinin kameralarına da yansıyan operasyonda, zanlıların terminalden çıkışları ve valizlerinde yapılan aramaların görüntüleri yer alıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu