Haber

Meteoroloji’den 12 şehre şiddetli sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nün günlük hava durumu tahminlerine göreYurt genelinde parçalı ve çok bulutlu, Marmara’nın güney ve doğusu, Ege, Akdeniz, İç Anadolu’nun kuzey ve batısı, Karadeniz (Artvin hariç), Doğu Anadolu’nun güney ve batısı, Güneydoğu Anadolu (Antep ve Kilis hariç) ve Erzurum Parçalı ve çok bulutlu Ağrı ve Ağrı çevrelerinin yağışlı geçeceği iddia ediliyor.

İzmir, Manisa, Muğla ve Aydın için ‘turuncu’ kodlu uyarı verilirken, Ankara, Balıkesir, Bursa, Eskişehir, Kütahya, Bilecik, Denizli ve Uşak için ‘sarı’ kodlu uyarı verildi. Yağışların özellikle yerel olmak üzere kuvvetli olması beklendiği için oluşabilecek sel ve sel gibi olumsuz kurallara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerektiği belirtildi.

Rüzgarın Marmara’nın kuzeyinde kuzeybatı, Orta Karadeniz’in iç kesimleri ve batı Akdeniz’de güneyden kuvvetli (40-60 km/sa) esmesi bekleniyor. gece saatlerinden sonra kıyıya çıkma, ulaşımda aksamalar, çatının uçması, ağaç ve direklerin düşmesi, soba ve doğalgaz ile baca gazından kaynaklanan zehirlenmeler gibi olumsuz kurallara karşı dikkatli ve tedbirli olunması uyarısında bulunuldu.

Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Doğu Anadolu’nun kuzey ve doğusu ile Batı Karadeniz’in iç kesimlerinde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. (HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu