Haber

Vestel Ventures’tan otomotiv ve güç elektroniği alanında yeni yatırım

Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems Inc. Şirkete yatırım yaptı

Vestel Ventures’tan otomotiv ve güç elektroniği
alana yeni yatırım

Türkiye’nin teknoloji devi Vestel, gelecekte ürün portföyünü geliştirecek ve büyüme sağlayacak departmanlara yönelik girişimleri kapsamında yeni bir yatırıma imza attı. Vestel Ventures Arge A.Ş., Türkiye’nin lider risk sermayesi şirketidir. (“Vestel Ventures”), otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation Microsystems Inc.’e (“Elevation”) ortak oldu. Vestel, Elevation’ın ürettiği yeni çipleri yakın gelecekte mobilite ürünlerinde de kullanmayı ve ayrı ayrı satışa sunmayı planlıyor.

  Girişimleri desteklemek ve Vestel’e yeni iş alanları kazandırmak amacıyla 2015 yılında kurulan kurumsal yatırım şirketi Vestel Ventures, Vestel’in otomotiv alanındaki varlığını genişletecek bir yatırıma imza attı. Vestel Ventures, otomotiv ve güç elektroniği çipleri geliştiren ABD merkezli Elevation’a ortak oldu.

Vestel Ventures Genel Müdürü Öner Tekin Anlaşmaya ilişkin yaptığı açıklamada, yatırımın Vestel açısından son derece değerli bir adım olduğunu söyledi. Tekin, “Vestel’in teknoloji şirketi vizyonu doğrultusunda start-up yatırımlarına, uluslararası işbirliklerine ve büyüme alanlarına yatırımlarımıza uzun yıllardır devam ediyoruz. “Vestel’in otomotiv ekosistemi ve mobilite alanlarındaki gücünü artıracak bir hamle daha yaparak ABD merkezli Elevation’a yatırım yaptık” dedi.

Türk mühendislik gücünden yararlanacak.

Vestel Mobilite Genel Müdürü Hakan Kutlu Vestel’in son yıllarda otomotiv elektroniği alanında önemli adımlar atarak pazarın önde gelen tedarikçilerinden biri haline geldiğini hatırlatarak, Elevation yatırımının kendilerini bu alanda daha da ileriye taşıyacağını kaydetti. Kutlu, “Vestel olarak geleceğin sektörleri arasında gördüğümüz otomotiv elektroniği alanında uzun yıllardır yatırım yapıyoruz. Kot yatırımı da bu vizyonun bir parçası. “Önümüzdeki dönemde Vestel mühendislerinin Elevation’daki meslektaşlarıyla birlikte tasarlayacağı çipler, Vestel’in geliştireceği mobilite ürünlerinde kullanılacak.” dedi.

Elevation kurucusu David Nam Vestel yatırımına gelince, Elevation, otomotiv niteliklerine sahip, yüksek performanslı analog ve güç mikroçipleri geliştiren bir şirket. Bu noktada Vestel’e bize duyduğu güvenden ve vizyonumuzdan dolayı teşekkür etmek istiyorum. “Geleceğin otomobillerinde kullanılacak mikroçipleri Vestel ile birlikte geliştirecek olmaktan büyük heyecan duyuyoruz.” dedi.

Bugün yüksek gerilim güç ve otomotiv elektroniği çiplerinden oluşan bir ürün portföyüne sahip olan Elevation, elektrikli araçlar için yeni nesil geniş bant aralığı teknolojisini kullanan sistem çözümleri üretiyor. Şirket, güç verimliliği çözümleriyle otomotiv sektörünün sürdürülebilir güç geliştirmesine yardımcı oluyor.

Kaynak: (BYZHA) Beyaz Haber Ajansı

haber-alaca.com.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu