Haber

Bahçelievler’de arkadaşını öldürüp cesedini kuyuya atmakla suçlanan sanığın duruşması sürüyor.

Bahçelievler’de Nadir Ün’ün, arkadaşı Bahtiyar Akçay’ı öldürüp cesedini kuyuya atıp üzerini betonla örttüğü iddiasıyla yargılanmasına devam edildi.

Bakırköy 24. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya tutuklu sanık Ün ve avukatı katıldı.

Mahkeme başkanı, Adli Tıp Kurumu Gözlem İhtisas Dairesi Başkanlığı’nın gönderdiği raporda sanık Az Ün’ün tam cezai sorumluluğunun bulunduğunun belirtildiğini belirtti.

Sanık Ün de akıl sağlığının yerinde olduğunu ve salgın nedeniyle ilaçlarını yazdıramadığını ifade ederek, “12 Eylül döneminde işkence ve kötü muameleye maruz kaldığım için psikolojim iyi değildi. Yeterli sağlık desteği alamadım. Pandemi döneminde de mağdurun olay sırasında hakaret etmesi nedeniyle ani bir öfke patlaması sonucu bu olay meydana geldi.” “Ben nevrotikim.” söz konusu.

Tutukluluğun devamına karar veren mahkeme, sanığın akıl sağlığına ilişkin nihai raporun alınması için Adli Tıp Kurumu 4’üncü İhtisas Dairesi’ne sevk edildi.

Eksikliklerin giderilmesi amacıyla duruşma ertelendi.

İddianameden

Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, mağdur Bahtiyar Akçay’ın 25 Mayıs 2021 tarihinde araç almak için Giresun’dan İstanbul’a geldiği ve olay öncesinde sanık Ender Ün ile defalarca görüştüğü belirtildi.

Akçay’ın 28 Mayıs 2021 tarihinde kaldığı otelden ayrılarak sanık ofisinin bulunduğu fabrikaya gittiğinin kaydedildiği iddianamede, sanık ile mağdurun birlikte akşam yemeği yedikleri, ardından da iddianame için tartıştıkları belirtiliyor. henüz belirlenemeyen bir nedenle sanık Akçay’ı ruhsatsız tabancasıyla 6 el ateş ederek öldürdü.

Sanık Ün’ün, diğer sanık Mustafa Kemal Alkan’ın yardımıyla maktulünü bir domuza bağlayıp çuvalın içine koyarak “kümes” denilen yerdeki kuyuya attığını belirten iddianamede, Ün’ün “kasten öldürme” suçundan ömür boyu, “ruhsatsız silah bulundurmak” suçundan ise 3 hapis cezasına çarptırıldığı öğrenildi. Alkan’ın “suç delillerini yok etme, gizleme veya değiştirme” suçundan 6 aydan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılması talep ediliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu