Haber

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek’ten Atatürk’ü Anma Mesajı

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle anma mesajı yayınladı.

Gaziantep Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Cengiz Şimşek, Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ölümünün 85. yıl dönümü nedeniyle anma bildirisi yayınladı.

Cumhurbaşkanı Cengiz Şimşek mesajında, “10 Kasım 1938’de kaybettiğimiz Cumhuriyetimizin kurucusu ve bağımsızlığımızın mimarı Büyük Cumhurbaşkanı Mustafa Kemal Atatürk, vatanının istiklali ve refahı için çalışmış büyük bir liderdir. Hayatı boyunca milleti olan ve bu uğurda hiçbir fedakarlıktan çekinmeyen milletine duyduğu güven ve inançla 19 Mayıs’ta vefat etmiştir.” Samsun’a çıkarak başlattığı Kurtuluş Savaşı’nı Cumhuriyetle taçlandıran Atatürk’ün asırlık vizyonu, idealleri, düşünce ve fikirleri yolumuzu aydınlatmaya devam edecektir. Başarılarımıza sahip çıkmak, ülkemizi uygar medeniyetler seviyesine taşımak hepimizin ortak sorumluluğudur. Biz sanayiciler onun ‘Ekonomik kalkınma, Türkiye’nin özgür, bağımsız, her zaman daha güçlü, sonsuza kadar daha müreffeh bir Türkiye idealinin omurgasıdır’ sözlerini rehber ediniyor ve daha güçlü bir Türkiye inşa ediyoruz. Koşullar ne kadar zor olursa olsun daha fazla yatırım, üretim, istihdam ve ihracat hedefiyle ülke ekonomisine katkı sağlamaya çalışıyoruz. “Bu duygu ve düşüncelerle, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü vefatının 85’inci yılında saygı, özlem ve minnetle anıyor, Atatürk’ün bize emaneti olan Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatacağımıza söz veriyoruz. “dedi. – GAZİANTEP

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

-
Başa dön tuşu