Haber

Kuran yakan provokatör Palu’yu tehdit etmeye çalıştı

Aşırı sağcı Katı Yön Partisi’nin (Stram Kurs) genel başkanı Rasmus Paludan, skandal eylemiyle tüm dünyanın tepkisini çekti.

İsveç’in başkenti Stockholm’de Müslümanların yoğun olduğu mahallelerde sık sık kutsal kitabımız Kuran’ı yakma girişiminde bulunan Paludan, geçtiğimiz günlerde bir kez daha Kuran’ı hedef aldı.

Paludan, yere attığı kutsal İslam kitabını yaktı.

Tepki alan Paludan, yaptığı açıklamayla pişman olmadığını ve korktuğunu söyledi.

“İsveç NATO’ya kabul edilene kadar devam edeceğim”

Skandal eyleminin ardından İsveçli aşırı sağcı politikacı, şimdi ‘İsveç NATO’ya kabul edilene kadar’Her cuma Kuran’ı yakmakla tehdit etti.

İsveç medyasına konuşan Paludan şunları söyledi:

“Erdoğan’ın hatası diyeceğim. Madem İsveç’in NATO’ya girmesine izin vermek istemiyor, o izin verene kadar (İsveç’in NATO’ya girmesi) ona ifade özgürlüğünü öğretmeliyim. Gördüğüm kadarıyla Erdoğan bir yalancı. . Onda bir sorun var.” Kimsenin hatası olmadığını söylerken nedenselliğin nasıl çalıştığını bilmiyor.”

Küstah, açıklamasına şöyle devam etti

Paludan, Türkiye’nin İsveç’in NATO üyeliğini onaylaması halinde, ‘Bir daha Türkiye Büyükelçiliği önünde Kuran’ı Kerim yakmayın’da söz verdi.

Paludan son olarak yaptığı açıklamalarda, biri caminin önünde, diğeri ise Rusya Büyükelçiliği’nin yanı sıra başkent Kopenhag’daki Türk Büyükelçiliği yakınında olmak üzere toplam 3 kez Kuran-ı Kerim yakmak istediğini söyledi. Danimarka.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu